Zemra jeme poezi

Ta ruaj informacionin? Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj!

Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash A thua kjo me zgjoj nga gjumi Pasten qe ta hash! Kur qirinjet te i fikesh N'deshire me fut dhe mua Jam une e dashura jote Qe me shpirt te dua!

zemra jeme poezi

Me shpirt e me zemer Te uroj shendet Lumturia e gezimi Te prifshin per jete! Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu.

Dita ma e madhe per ty une sjom me ty Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy. T'verteten tu munu ka une me shty Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy.

Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen Permes zonit tem shum larg tash dergohen. Deri atje kur ti me tjeter kon tash je A mendon najher se dikend dikur vet e le.

Poezi Dashurie

Ti mu mle tash mos u kthe Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje. Qysh ja kom nis per ty urimin po perfundoj Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj! Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr Dita e tmerrshme nata e merzitshme Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme.

Pse jo si dikur bashk me festu Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu Perballem me vetveten por nuk kam fuqi Se emri yt eshte gjithmone tek un edhe pse sjam me ty. Ti sod po festoon per ni vit ma shum E une tu mendu per ty po mbes pa gjum Rri I ulur me askend smund te bisedoj Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj. Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet E tash u harruan sikur me djeg ni flet.

Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une E pres at dit nuk dua azgje me shum Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje. Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu.

Where there is love. Ishte nje pjese e nje kenge pas e ndryshuar pak. Edhe po te kisha mundesi Nuk do ta puthja ballin Buzet i kam te ngrira S'do ta shuaja mallin!! Edhe duart i kam te ngrira Nuk mund te t'ledhatoj Syt me jane shterr moti S'mund as te lotoj! Eh pra shpirti ime Ky eshte urimi nga une Nje mbaje ne mend Se te dashta shum! Me than: Urime urime Me uruan jete te gjate Eh,i thash vetes sime Per kend te jetosh,moj e ngrat? Ata qe i dashta shum Iken dhe me lan ne vetmi Kujtim te vetem me lan Vetem ca fotografi!

Shpesh c'mallem me dheun Qe moti i ka mbulua Pergjigjeje nuk marr kurr Athua me kan harrua? Yllnesha ooooooooooooooooooooooooooooo shum i mire bre qyky urim beso nshpirte um ka prek tpergezoj per kto vargje tbukura. Dua te gjej vargje poezi per ditlindje per te uruar dike te dashur Ruaj Lidhjet Ruaj Lidhjet Digg del.

Projekti Albasoul Albasoul. Krijoni Kontakt.Cka Osht Jeta? Te verteten Tuaje te verteten mos krijo ide,e imagjinat thuaj ate qka e ndien per mua se une shum te dua. Thuaje te verteten nje kopliment,apo nje refuzim por nese thua Te dua Ti do te jesh shpirti im. Thuaj te verteten se ndoshta nuk e din qka ndjej per ty por mos harro nje gje une mendoj vetem per Ty Thuaj te verteten mos komoniko vetem me shikime se kur me shikon me ndalet zemra ime.

Thuaj te verteten te miren apo te keqen e nese don te ma shuash dashurin time ndaj teje ,merrma jeten. Bahri Durmishi Edhe qielli po loton Ne ket dit te bukur dhe te qet me plot shpresa dhe deshira qe te bisedoj prap me Ty se per mua ishe ma i miri. Te kerkoj pa ndar te kerkoj me nxitim ne ato qaste mendoja vetem per Ty se ket dashuri e kerkonte shpirti im.

Nuk e di si hyre ne shpirtin tim qe kerkon te te shoh qe kerkon te degjoj fjalet tua por ajo fjal qe e qetson shpirtin tim eshte te dua. Kur pa pritmas me dole para syve ishe e ulur dhe i qet mendoja se je nje engjull qe ma kerkonte kete jet. Duke shkuar afer teje drejt ne sy te shikoja por ajo shpreheje e fytyres tende ne zemer me pikllonte E ato fjal qe mi the e ato reagimet e tua e kuptoj ajo qe te pengon se me vret edhe mua.

Por fjalet e te tjerve per ty qenkan me rendesi i dashuria im qe shpreha ndaj teje e shpresat dhe endrrat i morri era Era qe te largonte, era qe mi percillte fjalet e tuaera qe solli vetem shi kur me te thash :se nuk do te shoh me ty. Shpirti im Mundohem te komonikoj me shpirtin tim plaget e thella te ja sheroj ne mendje te harroj por kete asnje qast nuk e lejon.

Sa her qe te takoj dua te largohem dua qe keta sy te mos shikojn por shpirti im tek Ti me ofron. Dy fjal deshiron te ti thot dy fjal qe shpirtin ta coptojn njera : Te dua, tjetra : kurr nuk do te harroj. Jeten do te kaloj sin e enderr se te dua me zemer, endrra do te ket nje kuptim se te dashuroj me shpirt.

Ku do qe te jeshe ne zemer do te mbaj. Ne kalendarin tim veq dy data jane, Njera kur u pame e tjetra kur u ndame. Prej nga zemra ime shkon fjala te Zoti Kur ta shof hijen tende do teme ndalet loti.

Une pa ty jetoj sot, askush nuk e din se qe sa kam derdhur lote. As vet nuk e di pse jam ne ket bote. Ditet i shtyj me nje pike shpres qe nga ti nje lajm po e pres para se te vdes.

Ndoshta neser nuk jam une gjalle, ndoshta me vjen ti the me kendon permbi varr, ndoshta me kerkon edhe me mall.

zemra jeme poezi

Por shpresa jeton ooo shkoooi Sa pandehma, iluzione Gracka fati ngreh?! Syte e mi duan fytyren tende, duart e mia lekuren tende, buzet e mia buzet e tuahunda ime aromen tende ,veshet e mi zerin tend. Trupi im do energjine e trupit tenddhe une te Dua ty!! Zemra ime mbi zemren tende, buzet e mija mbi buzet e tua. Nje frymemarrje e vetme, dy trupa te lidhur.Ne vazhdim do te lexoni poezi te derguara nga vizitoret tane! Si ndihesh sonte kur afer sme ke.

Ruaje kujtim nga shpirti im! Si te kalon nata kur mua sme sheh? Si te rin qeta buzet e tua? Si te shkon kjo jetti zemer pa mua. Fjale dashurije. Por qfar te them un tash, kur ti e din shum mir? Ah moj perendi, pse jeten sma gezon? Qe zemra ime te ket pran, at qe vertet shum e don.

Anderson funeral home fort myers florida

Kur ne do jem bashk, kjo dit do te vjen, qe zemra ime e lodhur, pran tendes te flen. Nga ti pres buzen te ma ofrosh nga ti pres zemren te ma dhurosh. Nga ti pres fjalen shum te dua ateher je i imi dhe kurr nuk kam per te harruar.

E DI E di si po ndjehet pa mua. Kur un me sputh me buzet e tua. E di je vetem ne vetmi. Duke menduar per tonen dashuri. E di zemra jote esht e semur qe ska sherim. Qe kur ne ate cast qe ska pran shpirtin tim. E di jeta jote u shkaterrua. Nga ajo dit qe ne larg njeri tjeterit jemi largua. E di syri lot pikon. Me ke dasht. Te kam dasht.Ai u cmend nga ajo pamje dhe meniher filloi te lepihej… kur u afrua afer une u qova ne kembe dhe e pershendeta, -tung kojshi, aa je lodh hiq?

Meda - Kiss Kiss (Official Audio)

Ai sikur nuk e priti kete nga une nje kohe mbeti I shtangur dhe menzi ma kthej… -Jo jo kojshike, ti a je lodh? Ai u ul mirepo nuk e kishte mendjen tek TV dhe ne qdo second po shikonte nga une sepse si dukej akoma nuk po besonte se kjo po ndodhte vertet.

Une shkova ne kuzhine qe ishte e hapur dhe shihej nga vendi ku ishte ulur kojshiu, dhe po beja gati per te qitur kafen, kur e ktheva koken pas kojshiu tani me haptas po lepinte buzet duke veshtruar bythet e mija, e ne ate moment duge buzqeshur I thash, -qka ki oo kojshi, qka je ka kshyr ashtu? Meniher me puthi dhe ma shtini gjuhen deri ne fyt sa desh ma nail frymen. Ne ate moment une u qlirova totalisht duke ju bindur urdherave te tije.

Meniher me vendosi ne divan dhe u gjuajt mbi mua duke me perkdhelur dhe lepire ne qdo pjese te trupit tim, ndersa une fillova ta ferkoj Karin e tije I cili ishte fryq aq shum. Ai vetem e largoi pak vijen e brekeve dhe meniher e rrasi gjuhen ne pidhin tim te ndezur tashme, e thithte aq mire sa qe nga kenaqesia shpesh e harroja karin e tije.

Pas 15 minutash ne poziten 69 nderruam pozicjon dhe duke mi hequr breket me pyeti nese jam me mbrojtje, sepse deshironte qe te provonte gjithqka me mua. Dhe keshtu teksa po I peshperisnim njeri tjetrit ne vesh dhe po putheshim leht kur ktheva koken pash se kari I tije prap ishte ngritur si ne fillim I gatshem te shqyente qdo gje qe I dilte perpara, e kjo pamje disi me eksitoj edhe mua. Menjeher shkova ne banjo dhe e pastrova pidhin nga sperma e kojshiut dhe kur u ktheva ai po me priste me padurim.

Sapo e shtriva aty meniher ja afrova pidhin ne fytyre dhe Karin e tije fillova ta lepija si e qmendur deri sa te dy u bem totalisht gati per aksionin e ri. Dhe teksa po gjemonte si ndonje dem I terbuar me mbushi prap me spermen e tije te nxehte e cila edhe ksaj here me beri te derdhesha edhe une… dhe ashtu mbeti I shtrir mbi mua pa e hequr fare karin nga pidhi im.

Eh kur te tradheton duhet me ja kthy ashtu. Ska tradhetia per tradheti. Tanaj Ai djal i ti e ka k…. Your email address will not be published. Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website. Show More. Aboohu per ti mare lajmet e fundit!

Artikuj te ngjajshem. April 11, 81, May 15, 23,Ne mengjes heret u zgjova Athua dicka me zgjoj Mu kujtua dashuria ime Ditlindjen do festoj! Do te doja te jem piruni Ne dore te me mbash A thua kjo me zgjoj nga gjumi Pasten qe ta hash! Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu. Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu.

zemra jeme poezi

Deri atje kur ti me tjeter kon tash je A mendon najher se dikend dikur vet e le. Ti mu mle tash mos u kthe Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje. Ti sod po festoon per ni vit ma shum E une tu mendu per ty po mbes pa gjum Rri I ulur me askend smund te bisedoj Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj.

Ata qe i dashta shum Iken dhe me lan ne vetmi Kujtim te vetem me lan Vetem ca fotografi! TE DUA shume. Shummm Shummm Urime per ty.

Hyni Bashkohet. Krijo nje llogari. Forgot your password? Get help. Parashikimi i Motit. E premte, 17 Prill, Gjuha Shqipe. E Ardhmja. Kombtarja Shqiptare. Forma e Me shpirt e me zemer Te uroj shendet Lumturia e gezimi Te prifshin per jete!

Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu Dije se ende un ty shum te duu. Eh pra shpirti ime Ky eshte urimi nga une Nje mbaje ne mend Se te dashta shum! Tags Gezuar Ditelindjen poezi poezi per ditelindje.

Edhe pse Ju lutemi shkruani komentin tuaj! Artikujt e fundit. Lajme Histori Diaspora Arkeologji Gatime.Sikur te ndalet edhe koha Sikur te bashkohen toka dhe qielli. Deti dhe bjeshket te afrohen. Nje dite ne hijen e deres sime do trokasesh. Do te them hyr pa frike. Por kur ta hapesh deren prane kembeve te mia do te qendrosh, ne veshtrimin e syve te mi.

Do ti mbush Syte me Lot Dashurie, me qepallat e syve te mi do te pres dhe muzika na bene shoqeri… Te dua Te dua do me thuash. Kur malli te ket marr, dhe buzet te jane thare Hape dritaren dhe lutju Henes ajo do te dergon.

Me hidh nje pike uje mbi plagen qe djeg Me ler te mbeshtetem aty ku ti prek Me mbush me frymarje ndoshta jetoj Mbi gjoksin e heshtur me ler te te shtrongoi Ndaloje hapin kthe koken te me shohesh Syte jane te njejt e Leht eshte te me njohesh Nuk eshte vone te trokasesh ne porten e vjeter Edhe pse ri shtrit nuk kam krevat tjeter E hapi dhe dritaren te bjer drite mbi mua Qe te mbushem me ajer me prekjet e tua. Sa do te doja ta ktheja kohen mbrapa dhe.

Do te doja qe perseri qe te jemi prane njeri- tjetrit. Me nga nje gote ne dore qe te festojme per dicka…. Te dua Disa te thone se egzistoj Disa te thon se te duan. Por e verteta egziston, Se vetem nje te don ne jete. Por ti se kupton, e ajo jam une.

Bach scholars

Ndoshta nje dite do te me shohesh rruges… Do te me shikosh me perbuzje Dhe do te vazhdosh rrugen sikurse. Por nje dite do te mesohesh te duash ate qe te don me zemer e jo me Fjale. Pra meso, dashuro, shijo e mos shfrytezo. Se a munden dy zemra te dashurohen, valle a mundem edhe une dashurine e pare ta shijoj… Sa me pelqen jeta… Kur du zemra dashurohen.

Sa me pelqejn lulet kur kane arome. Do te doja qe dora jote lehtas, ta prek trupin tim. Te dua Shetis rrugeve te qytetit Por me duket, se po fundosem ne fund te detit. Te mbaj ne mendje kur ti nuk me dashuron, Kane kaluar shume vite, e me nuk do te takoj.

Pse te mbaj ne mendje kur ti tjteren dashuron Por do te vij nje dite, ku cdo gje do te ndryshoj. Atehere ulem ne gjunje se nuk arri te permbahem, dhe Zotit I lutem dhe I falem e I drejtohem per ndihme, te me ndihmoj dhe ne rrug te drejt te me drejtoje, ate qe e dua te me bashkoj, pa ty e ndjeje vehten si zogu pa krahe, sonte e ndjej vehten me shume se kurre te vetmuar.

Ne kete dite ndjehem me e hidheruar se kurre, jame boshatisur nga ndjenjat, jam e ftohet si guri, qendroj drejt, edhe pse eshte e veshtire, Shpirt je I vetmi me te cilin e ndjej vehten mire….

Poezi për të uruar ditëlindjen

Kto fjale mbasi te bejne te mendosh. Ndoshta tjeter do kesh ne krah Por do ndjehesh fare bosh Sa her mua te me kujtosh Ne kujtime do me kerkosh. Ndoshta nje dit do te mungoj Kur te vritesh nga pabesit Por do jet von kur te kuptosh se sa shum dhemb plaga ne shpirt. Perse smundem dot te te harroj perse ende vazhdoj te te dashuroj pse zemra ime vazhdon te te kerkoj pse smundem dot te te harroj se kjo ndjenje qe kam per ty me duket sikur po me mbyt dhe ndiej se svazhdoj dot me keshtu.

Ah zot te lutem mos me braktis me ndihmo ta harroj se kete dhimbje me dot se duroj, me jep qofte edhe nje shenj te vetme se dhimbja po me tret tani asgje ska me kuptim per mua pa ty cd gje me duket bardh e zi pa jete, pa shkelqim asgje nuk ka me kuptim kur ste kam prane por tani duhet te mesohem e e di qe smund te te kem te kam humbur kete e kam te qarte aq te qarte sa e di qe jeta tani do ndryshoj pergjithmon jo per me mre per kete jam e sigurt.

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta, Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha, Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi, Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di, Sa here ti me vjen prane meje, Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime.Shume I bukur je ,Per tyah te ishe per mua, eshte thjeshte nje enderr.

Jeta kishte vuajtje, Jeta kishte nderlikime, a valle mund te ndodh, ta kesh zemren time. Pse je kaq I bukur, syte nuk I besoj, pse me terheq aq shumeas vet se kuptoj.

Kujt do tja falesh dashurine, kujt do ja dhurosh lumturine, kujt do ja dhurosh zemren tende, kujt do tja falesh bukurine. Zemra e thyer nuk shef pak drite, qe ska ka pare as nate as dite.

Je drite e syve te mipse me vrave kaq shume ti? E tu fali pak nga kujtimet Nga netet pa gjume ne dheun Tone te shtrenjte e ti zgjojme Nga gjumi i tyre i rend duke I trishtuar nga vrazhdesia Nga dashuria e neteve tona. Te gjata Eh koka ime e renduar Ne keto ore te gjata vargjet e Mia te lendura kujtim lotesh E lot kujtimesh pikojne Ne kete bote te rrejshme po e Le zemren, ke per ta marr gurin. Po e le ujin e merr etjen po e Le syrin e merr zjarrin, po e le dashurin e merr urrejtjen Shkruaj e qaj me lot qe nuk te kam afer si dikur sot.

Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet. Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.

Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu. Mos me prit neser ne stacionin e percielljes,ku agonishem lebetiten fjalet e pa thena. Une do te vazhdoj dhe me tutje te besoj se ti je ne po kete qytet,kaq pran meje,e se nga qasti ne qast do hysh pa trokitur ne dhomen time nga malli per mua.

Lsi dos

Do te kujtohemi per fjalet,qe i lam jetime mes shkretires perveluse te heshtjes,do te kujtohemi per ate pjes veteje te shkrumbuar ne asgje,e do te derdhemi rrembyeshem shiun e pikellimit,mbi ate murane kotesie.

Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke hypur e qe te largon qmendurisht nga une. Zbrit nga ajo re ngurrimi ku ke hypur,te qetesohet sadopak qielli i dhimbjes.

Jam i teri prej ndjenje,i teri pulbardhe,kerkoj brigjet e zemres tende ti gjej. Dje ishte shpejt ta shetitja doren me pyllin e dendur te flokeve tua. Nata e mosnjohjes pergjonte ende me qindera pikepyetje. Neper te njejtin qiell endeshim e nuk shiheshim. Gjumi i perjeteshem do te na u binte enderrave po te mos ishim takuar. Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin. Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.

Ishte gjithqka e imja. Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.

135mm rear hub wheel

Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe. Por ne nje qast rruga jon u ndal. Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme. Por tani nuk eshte me rendesi.

E patem dashurin dhe e humbem. Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim. Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.

Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.

zemra jeme poezi

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *